Ostrowo – Atrakcje w pobliżu domków Corleone

Ostrowo to spokojna miejscowość na nad Bałtykiem. Bliskość morza, cisza i spokój oraz dogodne położenie, umożliwiające łatwe wypady w stronę Karwi, Jastrzębiej Góry, Władysławowa jak i Trójmiasta, powoduje, że Ostrowo to jedno z najlepszych miejsc na spędzenie dłuższego urlopu.

Bardzo dogodne warunki klimatyczne, szeroka, czysta, strzeżona i mało zaludniona plaża, to tylko niektóre z profitów jakie dają nam wczasy w miejscowości Ostrowo. Tylko tu odpoczniesz od hałasu i zgiełku typowego dla większości dużych kurortów nadmorskich. Naszym gościom umożliwiamy skorzystanie z 6 bezpłatnych rowerów turystycznych (w tym dwóch z fotelikami i kaskami dla najmłodszych) i 2 rowerków dla dzieci. W pobliżu znajduje się też kilka stadnin koni umożliwiających aktywny wypoczynek w siodle. Ostrowo posiada też ogólnodostępne boisko do piłki nożnej i koszykówki oraz sołecki plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną.

W pobliżu Ostrowo znajdują się Torfowiska Bielawskie Błota – pozostałości z największego na wschód wysuniętego torfowiska wysokiego typu nadmorskiego. Ich walorem jest krajobraz zbliżony do tundry i występowanie zagrożonych wyginięciem gatunków roślin oraz chronionych ptaków. Na Bielawskich Błotach pod Ostrowem, znajdują się dwa rezerwaty florystyczne: „Woskownicy Bielawskiego Błota” i „Moroszka Bielawskiego Błota”. Na obrzeżach miejscowości Ostrowo początek swój ma również ścieżka dydaktyczno-spacerowa, prowadząca przez te rezerwaty, wytyczona przez Nadmorski Park Krajobrazowy.

Ostrowo koło Karwi – Domki letniskowe nad morzem Corleone Ostrowo
Ostrowo koło Karwi – Domki letniskowe nad morzem Corleone Ostrowo
Domki nad morzem i apartamenty nad morzem ofert specjalne
Domek nad morzem i apartament nad morzem - atrakcje
Dojazd do naszych domków nad morzem i apartamentów nad morzem